За витко тело: Протеинска салата со леблебија и пченка спремна за 5 минути

За витко тело: Протеинска салата со леблебија и пченка спремна за 5 минути

Сјаен избор за оние кои сакаат да го доведат своето тело во топ форма.

Состојки:

 • 1 шолја леблебија
 • 1/2 шолја киноа
 • 1/2 шолја варена пченка
 • 1/2 шолја варен грашок
 • 3 лажици маслиново масло
 • неколку листови нане
 • 1 домат
 • сол
 • бибер
 • сок од лимон

Начин на подготовка:

 1. Подготовката е многу едноставна. Сѐ што треба да направите е сите состојки да ги ставите во чинија, измешајте и вашиот оброк е готов.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text