Не ја фрлајте хартијата од искористениот маргарин – Ќе ви заштеди време и пари во кујна

Не ја фрлајте хартијата од искористениот маргарин – Ќе ви заштеди време и пари во кујна

Кога ќе го изедете и истрошите маргаринот дома, немојте да ја фрлате масната хартија, зошто верувале или не може да се искористи на многу начини.
Превиткајте ја на половина, ставете ја во кесе и во ладилник, па така ќе излезе од неа маргаринот и може да го користите за да подмачкате нешто, а исто така ќе ви користи и за сечење торта, така што ножот наместо да го ставите во вода, ќе го пребришете со хартијата од маргарин.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

 

singlepost_text