Домот и алиштата нема да мирисаат на готвено – Постои лесен и брз трик

Домот и алиштата нема да мирисаат на готвено – Постои лесен и брз трик

При готвењето во зависност од намирниците, домот може силно да замириса, но постои начин да се решите и од овој проблем.
Ако сакате да не се шири непријатен мирис дома и да се замириса цел дом, вие и алиштата, кога готвите на пример зелка или карфиол, во тавата ставете и парче леб замотано во фолија.Ќе ги впие мирисите и помалку ќе мириса.

 

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text