Коктел со спрајт и нане

Коктел со спрајт и нане

Направете си вкусен коктел од спрајт и нане.

Состојки:

  • 50 гр. нане
  • 250 мл. спрајт
  • 3-4 кришки лимон

 

 

Се става нане на дно на чаша, се додава спрајт и се ставаат кришки лимон за украс.

Се служи ладно.

Уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука