Напиток за исфрлање на маснотии од телото – Се прави лесно и брзо

Напиток за исфрлање на маснотии од телото – Се прави лесно и брзо

Направете си едноставен напиок за да ги исфрлите сите маснотии од телото.
Изрендајте 400 грама корен од целер и ставете го во два литри вода.Изрендајте малку кора од лимон и варете 20 минути.

Се лади 5-6 часа.

Се цеди кило лимон и се додава во водата кога е оладена, се процедува и се става во стаклено шише.

Се зема 3 пати на ден пред оброк.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text