Јадете домати за спас од целулитот – Природно и вкусно решение

Јадете домати за спас од целулитот – Природно и вкусно решение

Ако сакате да се изборите со целулитот има едно природно решение.

Тоа е доматот.

Евтиниот и корисен зеленчук помага за да се топи сало, богат е со вода и со ликопеном, пигмент кој спречува пукање на колагенските влакна и кожата ја прави помека, појака и не дозволува избивање на масните ќелии.

Јадете и моркови кои имаат исто дејство.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ