Природен лек против надуеност и гасови

Природен лек против надуеност и гасови

Одличната комбинација на лековити состојки го прави овој домашен лек ефикасно средство против надуеност и гасови.

Состојки:

  • 1/2 помал ананас
  • 1/2 главица или 2 стебла коморач
  • 2 стебла целер со листови
  • 1 парче корен ѓумбир 2-3 см

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измиксајте ги во блендер. Додајте малку вода по потреба. Пијте на празен желудник додека проблемите не исчезнат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text