За бели заби и за да не посетите стоматолог – Користете цимет често

За бели заби и за да не посетите стоматолог – Користете цимет често

Сите се грижиме за забите, сакаме да се здрави и бели и колку е можно поретко да посетуваме стоматолог.Ако водите грижа за забите, тогаш важно е да знаете дека циметот многу помага.

Циметот има антибактериски својства и делува против воспаленија, помага за забите да се заштитат, да се здрави и да нема воспаленија и крварење од непцето.

Користете го циметот често за ефект.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text