Како да ги омекнете тврдите праски – едноставен трик

Како да ги омекнете тврдите праски – едноставен трик

Дали знаевте дека постои природен трик за само 60 минути да ги омекнете тврдите праски.

Потребни ви се хартиена кеса и едно јаболко.

Во кесата ставете праски и едно јаболко, па добро затворете да не влегува воздух. Јаболкото брзо ќе почне да испушта етилен, природен гас кој го забрзува созревањето на овошјето.

За само 60 минути, вашите праски ќе бидат меки и неверојатно вкусни!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text