Нема подобар вкус во летото: Смути со јагоди и цреши

Нема подобар вкус во летото: Смути со јагоди и цреши

Направете вкусно смути со цреши и јагоди.

Состојки:

  • 1 шолја јагоди
  • 1 шолја цреши
  • 2 лажици кафеав шеќер
  • 1 шолја млеко

Се вадат семките од црешите се сечат ситно со јагодите и се ставаат во блендер со шеќер и млеко.

Се сипува во чаши.

singlepost_text