Летно освежување: Фрапе со сладолед и малини

Летно освежување: Фрапе со сладолед и малини

Направете вкусно фрапе од малини.

Состојки:

  • 200гр. сладолед од ванила
  • ½ шолји лед
  • 30 мл. сируп од малини
  • 300 мл. млеко
  • 300 гр. малини

 

 

Се ставаат во блендер млекото со сирупот од малини и сладолед.

Се ставаат малини во чаша и се става смесата и се сервира.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text