Ледено какао фрапе

Ледено какао фрапе

Направете брзо и едноставно какао фрапе.

Состојки:

  • 2 лажички какао
  • 3 лажички шеќер
  • 100 мл. млеко

Подготовка:

  1. Се става какао со шеќер и 50 мл. вода во шолја, се мати со машинче за нес кафе.
  2. Се става млеко, се мати пак и се пие.

singlepost_text