Домашен и освежителен: Сладолед од боровинки

Домашен и освежителен: Сладолед од боровинки

Направете вкусен сладолед од боровинки.

Состојки:

  • 500 гр. боровинки
  • 1 л. слатка павлака
  • 2 дл. кисела павлака
  • 1 ванила

Подготовка:

  1. Се мати слатката павлака со шеќер, па се меша во претходно разматената кисела павлака со ванила.
  2. Се ставаат боровинките иситнети во блендер и се заедно се мати.
  3. Се лади и служи.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајнатаЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text