Смути со праски и ѓумбир – Совршен спој на вкусови и чаша полна витамини

Смути со праски и ѓумбир – Совршен спој на вкусови и чаша полна витамини

Направете вкусно смути со праски и со ѓумбир.

Состојки:

  • 2 шолји праски сечени
  • 1 ½ шолји млеко
  • 3 лажички кафеав шеќер
  • 1 лажиче мелен ѓумбир

 

 

Се става се во блендер и се пие.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text