Лесен начин да се исчисти ладилникот – Нема да има лош мирис

Лесен начин да се исчисти ладилникот – Нема да има лош мирис

Најлесен и најдобар начин да го исчистите фрижидерот е со сода.

Земете сода и вода на крпа и поминете го ладилникот, сите полици и се во него.

Вака не само што ќе блеска, туку и ќе нема непријатни мириси, зошто содата ги впива.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text