Ова се цените летово во Хрватска – Колку пари треба да издвоите за уживање на плажите

Ова се цените летово во Хрватска – Колку пари треба да издвоите за уживање на плажите

За сите кои сакаат ова лето да го поминат во малиот рај Хрватска, ви нудиме листа на цени за да знаете колку ќе ве чини годинава задоволството.

Цените на храната се како и минатото лето, додека за омилените закуски на плажа ќе издвоите до 5 евра. 1,5 евра чинат крофните.

Цените на пецивата и брзата храна се до 3 евра, како и за парче пица или плескавица.

Оброк во ресторан ќе ве чини 10 евра.

singlepost_text