Домашен сникерс сладолед од 4 состојки

Домашен сникерс сладолед од 4 состојки

Направете вкусен сладолед со кикиритки и чоколадо.

Состојки:

  • 0,5 л. вода
  • 4 лажици шеќер
  • 300 гр. чоколадо
  • 200 гр. кикиритки

Подготовка:

  1. Се зоврива водата и се става шеќер, па кога ќе зоврие се става чоколадото да се стопи и се трга.
  2. Се додаваат кикиритки и семеша.
  3. Се става во 4 сада и се замрзнува.

singlepost_text