Уживање и за преку ден и за навечер: Ледено смути со јагоди

Уживање и за преку ден и за навечер: Ледено смути со јагоди

Направете вкусно смути со јагоди.

Состојки:

  • 12 јагоди измиени и исчистени
  • 1 шолја коцки лед
  • пола шолја јогурт и пола шолја млеко
  • пола шолја сок од портокал

Се мешаат сите состојки и се ставаат во блендер, па се миксира.

Се става во шолја.

 

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта