Вака освежете ја салатата која долго стоела – Ќе биде како тазе купена

Вака освежете ја салатата која долго стоела – Ќе биде како тазе купена

Ако сакате да ја освежите салатата која веќе не е свежа, оставете ја во сад со ладна вода и сок од пола лимон.

По половина час ќе видите како ќе се врати свежината.Супер трик место да се фрли храна.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

singlepost_text