Освежувачки десерт готов за миг

Освежувачки десерт готов за миг

Овој рецепт вреди да се проба бидејќи е неодоливо вкусен…

Состојки:

  • 1.100 гр шлаг крем
  • 700 мл минерална вода
  • 300 гр мелени пишкоти
  • 200 гр чоколаден намаз
  • 500 гр јагоди, малини или друго овошје по вкус

Начин на подготовка:

  1. Разматете 300 гр шлаг со 200 мл минерална вода и во тоа додајте пишкоти. 
  2. Направете кора и премачкајте ја со чоколаден намаз. Преку наредете јагоди или малини. Постапката повторете ја уште два пати.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text