Вкусни и здрави готови за 30 минути: Мафини без брашно

Вкусни и здрави готови за 30 минути: Мафини без брашно

Направете здрави и вкусни мафини со банана.

Состојки:

  • 2 банани
  • 4 јајца
  • 2-3 лажички цимет
  • прстофат мускатно оревче
  • 3 кеси ванилин шеќер
  • ореви за горе

 

Подготовка:

  1. Се пасираат бананите со сите зачини и се матат јајцата во блендер, па се додава смесата со банани.
  2. Се става смесата во калапи за мафини и се печат на 200 степени половина час.
  3. Се ставаат горе ореви.

Уживајте!

singlepost_text