ВИДЕО: Полнети велигденски јајца – За да не фрлите храна по Велигден

ВИДЕО: Полнети велигденски јајца – За да не фрлите храна по Велигден

Направете вкусни и полнети велигденски јајца.

Супер идеја да не се фрлат по Велигден.

Состојки:

  • 5 јајца варени
  • 1 парче сирење
  • 2 кисели краставички
  • 1,5 лажици мајонез
  • 1,5 лажици сенф
  • зачини

Подготовка:

  1. Се варат јајца и се лупат и сечат на врвовите.
  2. Се ставаат во сад со сенф и сол, мајонез и кисели краставички, кои треба убаво да се изблендирани.
  3. Се става во секое јајце коцка сирење и се полнат.
  4. Се става горе капаче и се декорира.