Вака ќе блеснат шолјите и ѓезвињата – Ви треба најевтината намирница од кујна

Вака ќе блеснат шолјите и ѓезвињата – Ви треба најевтината намирница од кујна

Сите сакаме домот да ни блеска и да ги извадиме сите дамки, а има брзо решение за тоа.
Солта е навистина ефикасно средство. Ставете сол на сунѓер и исчистете ги вашите чаши кои имаат стари дамки, ѓезве и стаклени садови.Ќе бидат посјајни од испрани во машина за садови.

И во тавите кои се стави и со тврдокорни дамки ставете вода со пола шолја сол, нека зоврие, па потоа измијте ја.

 

 

singlepost_text