Слабејте со две состојки – Елиминираат надуеност, килограми и вишок течности

Слабејте со две состојки – Елиминираат надуеност, килограми и вишок течности

Направете си напиток за топење килограми од две состојки.
Ви требаат 1 лимон, 60 грама магдонос и 3 децилитри вода.
Се цеди лимонот, се сече ситно миениот магдонос и се става вода.
Се зема пред појадок пет дена по ред.
Се прави пауза од 10 дена, па се повторува.
Согорува сало и масти и елиминира вишок течности и надуеност.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text