Еве како се подготвува сочно јунешко месо

Еве како се подготвува сочно јунешко месо

Подгответе вкусно и сочно јунешко месо…

Состојки:

  • 300-400 гр јунешко месо
  • оригано

Состојки за маринада:

  • маслиново масло
  • сол
  • бибер
  • сок од еден лимон
  • малку лук

Начин на подготовка:

  1. Јунешкото исечкајте го на парчиња и премачкајте го со маринада подготвена од наведените состојки. Оставете го месото неколку часа во фрижидер, а пред да го испржите пожелно е малку да отстои на собна температура. 
  2. Доколку е потребно додајте уште сол, а потоа испечете во загреана тава. При сервирањето, преку месото посипете малку оригано.

Добар апетит!

singlepost_text