Ова мора да го знаете – Не ја правете оваа грешка со Велигденските јајца

Ова мора да го знаете – Не ја правете оваа грешка со Велигденските јајца

Постојат неколку важни нешта кои треба да ги знаете за вапцањето на велигденските јајца за големиот и тежок празник Велигден.
Имено, се става оцет во водата за јајцата да не пукнат и да немате мака со ова.Важно е секогаш да ги ставате во ладна вода, која потоа се загрева на шпоретот, а се варат десетина минути.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text