Лушпите од јајца го решаваат најголемиот проблем во кујната – Измешајте ги со евтина состојка

Лушпите од јајца го решаваат најголемиот проблем во кујната – Измешајте ги со евтина состојка

Лушпите од јајца сите ги фрламе, а многу се корисни за домаќинството.

Се ситнат, најдобро е да ги истолчите, се става малку јаболков оцет и тоа ви е абразивно средство за чистење на каменецот од мијалникот.Со него може да исчистите и загорени тави и термос.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text