Ставете салфета и проѕирна фолија над салатата – Трик кој ќе го користите секој ден

Ставете салфета и проѕирна фолија над салатата – Трик кој ќе го користите секој ден

Ако сакате салатата да ви трае долго време и да биде свежа има еден трик.
Исечете ја во сад и ставете горе проѕирна фолија, а на долниот дел залепете салфета со самолеплива трака.Таа ќе ја впие влагата.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text