Пролетно чистење на организмот: Рецепт за детоксикација

Пролетно чистење на организмот: Рецепт за детоксикација

Ви донесуваме рецепт за најдобра детоксикација на организмот…

Состојки:

  • 2 л вода
  • 1 свежа краставица
  • 1 лимон
  • 12 листови нане

Начин на подготовка:

  1. Добро измијте ги лимонот и краставицата и исечкајте ги на мали парчиња. 
  2. Ставете ги во голема тегла заедно со листови нане. Додајте 2 л вода, ставете капаче на садот и ставете во фрижидер да се излади. 
  3. За добра детоксикација потребна е една шолја дневно.

singlepost_text