Што смееме да јадеме пред спиење? – Намирници кои не прават сало и целулит

Што смееме да јадеме пред спиење? – Намирници кои не прават сало и целулит

Навечер не се препорачува да се јаде зошто во сонот немаме активност, не трошиме калории и се се таложи на нас.

Постојат лесни намирници кои се дозволени пред спиење.

Тука се пилешко месо, банани, тиква, кефир и риба.

Се јадат и јајца.

Масна и брза храна, газирано и тестенини, како и пецива не јадете никако.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ