Ако дневно внесете само 7 калории плус  – ќе се изненадите колку ќе се здебелите во иднина

Ако дневно внесете само 7 калории плус  – ќе се изненадите колку ќе се здебелите во иднина

Со храната многу треба да се внимава, особено со внесот на калории дневно.

Мал додаток кечап на пример има 7 калории плус.

Тежината се накачува за 15 килограми за 30. години, па затоа внимавајте што и како јадете.

Тоа се 2.500 калории годишно.

Мора да се внесуваат течности, вода, сокови, овошје и зеленчук, да се вежба и јаде здрава храна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text