Ова се најчестите грешки при спремањето Болоњезе – Не грешете вака

Ова се најчестите грешки при спремањето Болоњезе – Не грешете вака

Пастата болоњезе е едно од најпопуларните јадења, а ова се и најчестите грешки за спремањето.

Бирајте макарони или јувки, а не шпагети, бидејќи имаат поинаков вкус.Ова јадење не треба и да се потопи во многу сос, Италијаните веруваат дека се треба да е умерено.

Повкусно е јадењето со мелено говедско, а се препорачува да се подгрее со црвено вино.

Добар апетит!

singlepost_text