Похован деликатес – Тече кашкавал и шунка

Похован деликатес – Тече кашкавал и шунка

Направете вкусен похован деликатес со шунка и кашкавал.

Состојки:

  • 4 листа шунка
  • 8 листови кашкавал
  • 40 гр. брашно
  • 2 јајца
  • сол и бибер
  • 50 гр. лебни трошки
  • масло

Подготовка:

  1. Се става шунка меѓу два листа кашкавал и се прицврстува со чепкалка.
  2. Се става во брашно со бибер и сол, матено јајце, презла.
  3. Се пржат на загреано масло.

singlepost_text