За грип, кашлица и проблеми со дишењето – домашен и вкусен антибиотик

За грип, кашлица и проблеми со дишењето – домашен и вкусен антибиотик

Направете домашен лек за настинка, кашлица и за проблеми со дишењето.

Ви требаат 2,5 дл. сок од морков направен во соковник, 2 лажички мед и малку вода.

Се вари сокот со мед на оган и се става малку вода да се разреди.

Се пие.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета