Мини погачи од три состојки без јајца – ќе ги направите пак до вечерта

Мини погачи од три состојки без јајца – ќе ги направите пак до вечерта

Направете вкусни брзи погачи дома.

Состојки:

  • 100 гр. кравјо сирење
  • 200 гр. брашно
  • 200 гр. маргарин
  • малку сол

Подготовка:

  1. Се пасира сирењето и се додаваат брашното и маргаринот, па малку сол.
  2. Се меси целата смеса убаво и се развлекува тестото, се вадат мини погачи со мали шолји.
  3. Се редат на плех со хартија и се печат на 200 степени додека не поруменат.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб