Измешајте мед, сенф и сол – лек за еден од најболните проблеми

Измешајте мед, сенф и сол – лек за еден од најболните проблеми

Измешајте ги овие состојки кои се моќна комбинација.

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сенф
  • 1 лажица сол
  • 1 лажица вода

Подготовка и употреба:

  1. Се меша се да се добие хомогена смеса, се става во кутија како крема.
  2. Се става на места кои ве болат, каде имате грчеви или при артритис, болки, скршеници.
  3. Се масира и се остава да делува.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта