Јадете една лажица наутро на празен стомак – за диета, рамен струк и против болести

Јадете една лажица наутро на празен стомак – за диета, рамен струк и против болести

Кокосовото масло е исклучително здраво и помага.

Јадете лажица на празен желудник наутро.

Помага да се намали струкот, да ослабете, да немате многу апетит.

Помага за побрзо варење на храната, согорува масти и помага против воспаленија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ