Појадок во чаша кој топи килограми

Појадок во чаша кој топи килограми

Започнете го денот со вистински избор на намирници и постигнете совршена линија…

Состојки:

  • 1/3 чаша вода
  • 2 лажици мелени бадеми
  • 2 лажици масло од ленено семе
  • 2 суви или свежи смокви
  • 1 банана
  • 1 портокал

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и направете хранлива напивка.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?