Измешајте јаболко, вода и цимет – пијте го секој ден ова наутро наместо кафе

Измешајте јаболко, вода и цимет – пијте го секој ден ова наутро наместо кафе

Освен што се евтини и вкусни, многу се лековити и помагаат.

Ако измешате јаболко, цимет и вода, ќе го исчистите телото од отрови, ќе го забрзате метаболизмот и ќе слабеете.

Се што треба е да сварите јаболко во вода, да процедите и да ставите цимет.

Навистина е здраво.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета