Ако сакате да ослабнете внимавајте на овие грешки

Ако сакате да ослабнете внимавајте на овие грешки

Ако имате проблеми со губењето тежина, веројатно треба да направите промени во секојдневната рутина.

Ова се грешките кои го успоруваат процесот на губење на вишокот килограми:

Храна со ниска хранлива вредност

Подобро да јадете многу храна како што е јогурт, домашни мусли или леб од цело пченично зрно.

Недостаток на сон

Истражувањата покажуваат дека ако спиете помалку од шест часа го успорувате метаболизмот. Обидете се да спиете малку повеќе.

Не пиете доволно течности

Започнете го денот со чаша вода и продолжете да пиете во текот на денот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text