Совршенство без мана од 3 состојки: Рецепт за најдобриот сос за тестенини

Овој сос е толку едноставен за подготовка, но е значително поевтин од купечкиот.

Состојки:

  • домати
  • кромид
  • путер
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Во лонец ставете половина главица кромид, без сечкање, додајте путер и кратко гответе.
  2. Додајте пелат домати и гответе на слаб оган 45 минути.
  3. Кромидот и останатите состојки не треба да ги сечкате. Само ставете ги заедно да се готват и вкусовите да се измешаат.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки