За грчеви, мачнини и омалаксаност – јадете го ова зимово

За грчеви, мачнини и омалаксаност – јадете го ова зимово

Босилекот е зелена билка која расте и до 50 сантиметри и има потекло од Азија.

Познат е по својата арома, се користи за убави ручеци и лесни јадења.

Се користи за слабост, омалаксаност и исцрпеност во алтернативната медицина.

Се препорачува и за надуеност, за грчеви и стомачни мачнини.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта