Деликатесен намаз со салама и кашкавал – нешто повкусно од паштета

Деликатесен намаз со салама и кашкавал – нешто повкусно од паштета

Направете посебен сос или намаз од салама.

Состојки:

 • 50 гр. салама
 • 50 гр. пилешка шунка
 • 50 гр. кашкавал
 • 1 кисело краставиче
 • 100 гр. маргарин
 • ½ кромид
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се ситнат краставичката со саламите и со кашкавалот, па се ставаат во блендер.
 2. Се додава маргарин во кој сме ставиле 2 лажички вода поубаво да се стопи.
 3. Се додава и ситнет кромид и сол и бибер.
 4. Се убаво се меша.
 5. Намазот е спремен.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед