Помага за голем проблем – кимот ќе ви помогне за сите тегоби со стомакот

Помага за голем проблем – кимот ќе ви помогне за сите тегоби со стомакот

Кимот е здрава намирница, има многу есенцијални масла, и многу помага.

Се користи за добро варење на храната и за спречување на гасови и надуваност.

Малку е познато дека се користи во многу козметички препарати за убавина и нега, како пасти за заби, сапуни, детергенти, креми и лосиони, дури и мириси.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб