Ова е тајната за крцкави батаци и крилца – еве како да ги подготвите

Ова е тајната за крцкави батаци и крилца – еве како да ги подготвите

Секој може да биде одличен кувар, ако ги применува овие трикови.

Многу е едноставно! Пилешкото подгответе го како за поховање, како што инаку тоа го правите.

Така подготвените парчиња пилешко ставете ги на хартија за печење и печете ги во рерна околу половина час (во зависност од големината на парчињата) на околу 200 степени. По 15 минути свртете го пилешкото на другата страна за да порумени рамномерно.

Дополнителни совети

Ако подготвувате поховани батаци или карабатаци, тогаш печете ги на пониска температура подолго време, за месото да се испече добро и околу коските.

Пократко се печат тенките пилешки шницли (околу 20 минути).

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула