Трик за совршено пире – секогаш одете по овој редослед

Трик за совршено пире – секогаш одете по овој редослед

Сите го сакаме вкусот на совршено пире, а највкусното се прави со неколку трикови.

Се вари компирот, се лупи и мие и веднаш додека е топол се пасира.Се ставаат и сите други состојки потоа.

Брзо мешајте да нема грутки, и вака ќе биде совршено пирето.

Никогаш немојте многу да го ладите компирот за да го испасирате.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо