Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Пица од стар леб – брз појадок од кој ќе замириса цело соседство

Направете пица од стар леб со супер арома и вкус.

Состојки:

  • 6 тенки кришки леб
  • 3 дл. млеко
  • 3 јајца
  • шунка и рендан кашкавал
  • сол и оригано
  • кечап

Подготовка:

  1. Се редат кришките тенко сечени на тепсија со хартија за печење.
  2. Се меша млекото со јајца и се става преку лебот. Во смесата ставете и сол и бибер по вкус.
  3. Се става кечап и шунка и кашкавал во количина по избор на секое парче леб.
  4. Се пече 15 минути на 220 степени.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб