„Мало-големо” – трик за готвење кој многу ќе ви помогне

„Мало-големо” – трик за готвење кој многу ќе ви помогне

Овој трик и совет за готвење многу ќе ви помогне.

Колку помалку намирници имате, толку поголема треба да е температурата за готвење, за да се готови за пократко време.

Колку парчињата се поголеми, толку треба да е помала температурата и подолго да готвите.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб