Брз сос со маргарин – совршен е за месо и риба

Брз сос со маргарин – совршен е за месо и риба

Направете вкусен сос со маргарин.

Состојки:

  • 50 гр. маргарин
  • 20 гр. брашно
  • сол
  • 1 жолчка
  • малку млеко

Подготовка:

  1. Се прави запршка од маргаринот со брашно, се става малку млеко и сол.
  2. Се вари и се меша разматена жолчка.
  3. Готово е за 15 минути.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула