Совршена маринада од неколку состојки – рибата станува деликатес

Совршена маринада од неколку состојки – рибата станува деликатес

Направете си вкусна маринада за секоја риба.

Две лажици оцет измешајте ги со шолја бело вино и по избор лук, ловор…

Ставете и сол и варете го ова на тивок оган.

Нека се олади и прелијте ја рибата.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко